2020 жылдың 17 қарашасында  ҚР Ішкі істер департаментінің М.Букенбаев атындағы Ақтөбе Заң институты мен «Құқық және жалпы білім беру пәндері» кафедрасы арасындағы қарым-қатынас аясында 1-4 курс студенттеріне «Қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу және оны криминалистикалық қамтамасыз ету ерекшіліктері» тақырыбында дәріс өткізілді. Дәріскер ретінде Ақтөбе Заң институты полиция полковнигі заң ғылымдарының магистрі Саханова Нелли Талаповна және аға оқытушы полиция майоры Минайдаров Сагинтай Мухитович баяндама жасады. Дәрістің мақсаты: Қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу және оны криминалистикалық қамтамасыз ету ерекшіліктері мен проблемаларын қарастыру. Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен таныстыру.