«Қазақтың жаны – қара өлең» атты мастер-класс

Ұлы Абайдың 175 жылдығына арналған республикалық деңгейдегі шараға Баишев университеті «Рухани жаңғыру орталығы» Ақтөбе облысы бойынша ұйытқы болуда. Осы шара аясында Білім берудің жоғары мектебі Қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының аға оқытушысы Төреханова Гүлжахан Маратқызы 2020 жылдың қыркүйек айының 24-жұлдызында «Қазақтың жаны – қара өлең» атты мастер-класс өткізді.

Мастер-кластың басты мақсаты: қазақ өлеңінің, соның ішінде ұлт әдебиетіндегі ежелгі өлең түрі қара өлеңнің ерекшелігін, мән-мазмұнын, қазақ руханияты үшін биік бағасын анықтау, өзге де өлең құрылысына тоқталу, білім алушылардың шығармашылық жұмыстарына (өлең жазу, шығарма, мақала, эссе) әсер ету, қолдау көрсету, ақыл-кеңес және бағыт-бағдар беру, теориялық біліммен қаруландыру, өлең техникасын тәжірибе барысында қолдануға машықтандыру.