Ғылыми-зерттеу жұмысы

Дайындық бағыты Көлік қызметтері

Білім беру бағдарламасы Көлікті пайдалану және жүк қозғалысын тасымалдауды ұйымдастыру

БББ мақсаты Көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру саласында кәсіби қызметте жаңа білімді қолдануға және көлік саласындағы ұйымдастырушылық-басқару, өндірістік-технологиялық міндеттерді және проблемаларды тиімді шешуге қабілетті жоғары жіктелген кадрларды даярлау.

Қалыптасатын оқыту нәтижелері

1. Ауызша және жазбаша сөйлеуді ақылға қонымды және нақты қалыптастыруға, кәсіби мәтіндерді, соның ішінде шет тілінде (тілдерінде) құру.
  2. Жаратылыстану ғылымдары, математикалық талдау және модельдеу әдістерін қолдана отырып, көлік кәсіпорындарында экологиялық және тіршілік қауіпсіздігін қамтамасыз ету,ақпараттық технологияларды кәсіптік қызметте қолдану.
  3. Көлік коммуникацияларының құрылысын геодезиялық бақылауды жүзеге асыру үшін әртүрлі өлшеу құралдарын және дәлме-дәл құралдарды қолдану бойынша техникалық сызбаларды және ережелерді жасау, стандарттау және сапаны  басқару, бағалау  туралы білімдерін көрсету.
  4. Экономикалық тиімділік және экологиялық қауіпсіздік критерийлеріне сүйене отырып, автомобиль жолдарында, көлікте, АТП-да қозғалыс қауіпсіздігін арттыру бойынша іс-шараларды негіздеу және әзірлеу.
  5. Халықаралық тасымалдарда кедендік құқық білімін қолдана отырып, жүктер мен жолаушыларды тасымалдау үшін көліктік логистикалық жүйелерді жобалауға; ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге; көліктік-экспедициялық компаниялардың қызметін ұйымдастыруға және бақылауға қабілетті.
  6. Халықаралық тасымалдарда кедендік құқық білімін қолдана отырып, жүктер мен жолаушыларды тасымалдау үшін көліктік логистикалық жүйелерді жобалауға; ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге; көліктік-экспедициялық компаниялардың қызметін ұйымдастыруға және бақылауға қабілетті.
  7. Тасымалдау кезінде көлік түрлерінің жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру және тасымалдарды ұйымдастыру және Елдің көлік жүйесіне кіретін көліктің негізгі түрлерін пайдалану ерекшеліктері негізінде өзара іс-қимыл пункттерін техникалық жарақтандыруды есептейді
  8. Тасымалдауды ұйымдастыру мен технологиясына, тасымалдау процесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету талаптарына сүйене отырып, жолаушылар және жүк тасымалдарының сапа көрсеткіштерін есептеу және талдау
  9. Автомобиль жолдарын, қалаларды жобалау және қайта жаңарту кезінде жұмыстарды ұйымдастыру және үйлестіру және разъездердің, басып озу пункттерінің, станциялардың, әуежайлардың және аэродромдардың және басқа да объектілердің сызбаларын құру
  10. Кіріс және шығыс құжаттарының біріздендірілген нысандарын, БАЖ-ға қосу үшін дайындалатын міндеттерге нормативтік-анықтамалық ақпарат массивтерін, жүк және жолаушы тасымалдарын басқарумен байланысты кіші жүйелердің жаңа міндеттерінің алгоритмдерін әзірлеу
  11. Көлік құралдарының конструктивтік ерекшеліктерін және нормативтік-техникалық құжаттарды білу негізінде көлік құралдарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жағдайларын жақсарту бойынша кешенді іс-шараларды әзірлеу.